Ülkelere İlişkin Detaylı Notlar

egeldigidiyor

Administrator
Staff member
Hindistan, Güney Asya'nın daha büyük elemanını işgal eden ülke. Gerçekten 29 eyaletten oluşan anayasal bir cumhuriyettir. Her biri kendi meseleleriyle ilgili önemli derecede ele alır; altı önemli ölçüde daha az tamamen güçlendirilmiş sendika bölgesi; yanı sıra Yeni Delhi, Hindistan… Birleşik Krallık'ı da içeren Delhi ülke çapında para bölgesi

Resmi olarak sahip olmayan bir ülkede fiili bir Yapı olarak nitelendirilen 1600 Statüsü, dünyadaki bu tür dokümanlardaki başlıcaıydı. San Marino şu anda bir mikrostat olarak göreceli türlerinden biri olmasına rağmen, Avrupa'da küçük bir kasaba devletleri geleneğini sergilemektedir.

AB Birliği, ortak bir para birimini, euroyu paylaşan 27 üye ülkeden oluşan bir şirkettir.

Çin, Doğu Asya ülkesi. Tüm Asya ülkelerinin en büyüğü ve dünyadaki herhangi bir devletin en büyük nüfusuna sahip.

ve Bölgeler Xbox Are living® çevrimiçi eğlence dünyasında en kapsamlı olanıdır. Dwell ile ortaklar yakın arkadaşları hakkında yüklü durum bilgisi alırlar, birbirleriyle kolayca konuşabilirler ve oyun başarımlarının yanı sıra Gamerscore'larını da gözlemleyebilirler.

Fransa, kuzeybatı Avrupa'nın yeri. Geleneksel ve kültürel olarak Batı dünyasının en önemli ülkeleri olan Fransa, aynı zamanda dünya ile her köşesinde eski kolonileri olan Küresel işlerde kayda değer ölçüde önemli bir işlev gördü. Atlantik Okyanusu'ndan ve ayrıca ... Singapur'dan sınırlandı

St Ann's Bay'e vardıklarında Columbus, adanın yaşadığı Arawak yerlilerini buldu. Aslen Columbus, bu Kızılderililerin düşmanca davrandığını, çünkü adaya inmeyi denedikten sonra Beylerine saldırdıklarını düşünüyordu. Adanın ekinde bulunmaya sıkı sıkıya bağlı olduğundan , İspanya kralı ve kraliçesinin kimliğini kontrol etmek için burada caydırılmadı. Columbus ayrıca odun ve suya ihtiyaç duydu ve gemilerini onarma fırsatı buldu.

Bir şekilde, en önde gelen tarihçiler afişlere hakaret ediyorlar. İslami fetihleri belgeleyen çok sayıda kaynak ürün sayfası yalnızca müslüman değil; modern Müslümanlar tarafından aldatılmış ve güvenilir Öğrenciler (genel olarak, ulema) olarak görülüyorlardı.

Bağcılar üzerindeki konumun, Hollanda ve Friesland kıyı bölgelerinde nispeten önemli olduğu, tam olarak önemli mülklerin olmadığı ve dahası, Okyanus savaşının, Grubun yapabileceği kadar insan gücü talep ettiği durumlarda, uygun olduğu söylenebilir. teklif etmek.

Tartışma, devlet olma kriteri olarak tanınmanın hangi dereceye kadar dahil edilmesi gerektiğine dair tartışma var. Bildirgeli devletlik teorisi, devletliğin sadece amaç olduğunu ve diğer devletlerin dikkatini çekmesinin önemsiz olduğunu savunuyor.

Eğer varsa, genellikle egemen devletin topraklarının bir parçası olmayan herhangi bir bağımlılık,

Bu 2. yolculuğunda Batı Hint Adaları'na geçti. Columbus, daha sonra “kutsanmış altınlar ülkesi” olarak nitelendiren Kübalılardan Xaymaca olarak tanımlanan Jamaika'yı okudu. Columbus yakında Jamaika'da altın olmadığını öğrenmeye başladı.

* Konum adlarının yazım veya stilleri Bu masa ile muhtemelen Miras Listesi'nde sunulanlardan farklı olabilir; Ayrıca, bazı alan adları, daha büyük olan Dünya Mirası web sitelerinin bir veya daha fazla kurucu bölümünü sembolize eder.

Arkaik Yunanistan 8. yüzyılın başlarında okuryazarlığın geri dönüşüyle birlikte, M.Ö. dünya üzerinde Arkaik Çağ olarak bilinen yere geldi.
 
Top